Kam se v Praze chodilo za múzami: Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti PDF

Kam se v Praze chodilo za múzami: Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti - prazskamuzea1918-2018.cz

ISBN: 978-80-7021-961-4

NÁZEV SOUBORU: Kam se v Praze chodilo za múzami: Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,50 MB

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009(1. vydání)

AUTOR: Yvetta Dörfelová,

Trávit čas knihou Kam se v Praze chodilo za múzami: Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Kam se v Praze chodilo za múzami: Literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Kam se v Praze chodilo za múzami : literární salony ...
Kam se v Praze chodilo za múzami : literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti /

Život pražské společnosti v průběhu 19. století a první poloviny 20. století probíhal v literárních salonech, kavárnách, stolních společnostech a v hospodách. Vždy to byla místa setkávání; nejdříve nově rodící se české společnosti, později tyto prostory přispívaly ke vzniku moderních směrů v literatuře. Prostředí, kam se chodilo „za múzami“, tj. jak za zábavou, tak za vzděláním, ovlivňovalo charakter české kultury. Kniha dvou autorek, pracovnic Památníku národního písemnictví, vedle historického komentáře ukazuje podobu literárních salonů, literárních kaváren, neopomíjí ani hospody a šantány a věnuje se jejich návštěvníkům z řad literátů, umělců a hudebníků i pražské bohémy. V publikaci najdete exteriéry a interiéry tehdy navštěvovaných míst doplněné citáty z dobové korespondence, deníků, pamětí a literárních děl. Také budou zveřejněny dosud neznámé nebo nepublikované reprodukce ze sešitů (cancbuchů), které si vedli návštěvníci stolních společností Arbesovy Mahabharáty a Flekovy akademie. Kniha tak zajímavě přibližuje atmosféru zmizelé Prahy.

Kam se v Praze chodilo za múzami : literární salony ...
Kam se v Praze chodilo za múzami - Literární salony, kavárny, hospody a stolní s Život pražské společnosti v průběhu 19. století a první poloviny 20. století probíhal v literárních salonech, kavárnách,...