Zrada v Andělském Dvoře PDF

Zrada v Andělském Dvoře - prazskamuzea1918-2018.cz

ISBN: 978-80-7433-055-1

NÁZEV SOUBORU: Zrada v Andělském Dvoře.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,18 MB

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012(1. vydání)

AUTOR: Richard Sobotka

Trávit čas knihou Zrada v Andělském Dvoře! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Zrada v Andělském Dvoře a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Knihy Richard Sobotka | Dobré Knihy.cz
Bohyně a božci v Beskydech - Síla přírody a magie v lidovém léčitelství ...

Drsné osudy beskydských horalů v posledních měsících 2. světové války Malá osada Andělský Dvůr zůstávala po celou dobu války bezpečně ukryta v obtížně přístupném místě hor. Pomoc partyzánům byla pro osadníky zcela přirozená. Těžko přístupná osada jim poskytovala šalebný pocit bezpečí. V závěrečných měsících války však neuniknou zradě konfidentů, vzápětí ani zásahu trestného přepadového oddílu. Osadníci jsou zavražděni, dřevěné domy vypáleny. Devatenáctiletý Jaryn unikne o vlásek smrti. Přijmou ho mezi sebe partyzáni v podhůří, spolu s nimi se účastní bojových akcí. Tak jako se dříve stal nechtěným svědkem veřejných poprav lidí za odbojářskou činnost, tak i v prvých hodinách míru je nucen bezmocně přihlížet, když zfanatizovaný dav veřejně lynčuje na sloupu elektrického vedení děvče, které mělo blízký vztah s nepřítelem, ale současně dodávalo odbojářům cenné zprávy o připravovaných vojenských akcích proti odboji. Smrt byla vysokou cenou za její činnost. Jaryn jí nedokázal zabránit. Rozčarovaný se vrací do hor.

Zrada v Andělském Dvoře - Richard Sobotka - za 8.98 ...
Drsné osudy beskydských horalů v posledních měsících 2. světové války Malá osada Andělský Dvůr zůstávala po celou dobu války bezpečně ukryta v obtížně přístupném místě hor. Pomoc partyzánům byla pro osadníky zcela přirozená. Těžko přístupná osada jim poskytovala šalebný pocit bezpečí.