Psi, které člověk použil: Vesmírní psi, Horákův laboratorní pes, Český strakatý pes PDF

Psi, které člověk použil: Vesmírní psi, Horákův laboratorní pes, Český strakatý pes - prazskamuzea1918-2018.cz

ISBN: 978-80-260-5258-6

NÁZEV SOUBORU: Psi, které člověk použil: Vesmírní psi, Horákův laboratorní pes, Český strakatý pes.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,48 MB

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013(1. vydání)

AUTOR: Tomáš Hasil,

Psi, které člověk použil: Vesmírní psi, Horákův laboratorní pes, Český strakatý pes je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Tomáš Hasil,. Přečtěte si s námi knihu Psi, které člověk použil: Vesmírní psi, Horákův laboratorní pes, Český strakatý pes na prazskamuzea1918-2018.cz

pokusy na zvířatech - štítek | Databáze knih
Psi, které člověk použil - Vesmírní psi, Horákův laboratorní pes, Český strakatý pes - Tomáš Hasil, Irena Hochmanová, Jiří Kroulík, Martin Říha . Úvod je věnován prapředkům dnešních psovitých šelem a jejich vývoji až po dnešního domácího psa. Autoři přibližují tři zajímavá témata: 1.

Úvod je věnován prapředkům dnešních psovitých šelem a jejich vývoji až po dnešního domácího psa. Autoři přibližují tři zajímavá témata: 1. Vesmírní psi – Zavřena ve skafandru a uvězněna v umělé družici neputovala na oběžnou dráhu jen světoznámá Lajka. Ruským vědcům „posloužila“ v 50. letech minulého století celá řada psů patřičně vycvičených a upravených k letům do vesmíru. 2. Pes, který má historii – Další část knihy vzdává hold českému kynologu Františku Horákovi a jeho „práci“ – Horákovu laboratorním psu. Za pomoci zápisků a korespondence Františka Horáka a vzpomínek jeho dcery zdokumentoval a okomentoval autor příspěvku podrobně složitou a pohnutou cestu Horákova laboratorního psa za jeho důstojnou existencí. 3. Pes, který má budoucnost – český strakatý pes se stal po mnoha peripetiích úspěšným pokračovatelem Horákova laboratorního psa. Jak dokládá zejména v knize uvedená korespondence a zápisky jeho nadšených chovatelů, dlouholetá úporná snaha o záchranu a uznání tohoto ojedinělého českého plemene nevyšla nazmar. Kniha je provázena velkým množstvím barevných a černobílých fotografií a řadou historických dokumentů, z nichž řada je publikována dosud poprvé.

Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene - Říha ...
Štěkání je vlastní všem psům, je to jeden ze způsobů, jak spolu psi komunikují. Norská chovatelka a cvičitelka psů Turid Rugaas, která zmapovala a začal jako první v praxi užívat tzv. konejšivé signály, publikuje v této knize vše, co objevila během svých snah o pochopení psího štěkání a jeho užití ve výcviku.